top of page

KYSELINA HYALURONOVÁ

Kyselina hyaluronová je jednou ze základních a  přirozených součástí ochranné vrstvy výstelky močového traktu (urotelu) tvořené glykosaminoglykany. Tato ochranná vrstva chrání tkáně před drážděním složkami moči. Poškození této ochranné vrstvy bylo popsáno jako jedna z možných příčin bolestivých stavů v pánvi. Aplikace kyseliny hyaluronové napomáhá obnově funkce ochranné vrstvy urotelu. Vzhledem k  tomu, že poškození ochranné vrstvy bývá různě rozsáhlé, je výhodné používat vyšší dávku pro adekvátní obnovu ochranné funkce, regulaci propustnosti stěny močového měchýře, zamezení šíření zánětlivé reakce a podpoře hojení rány. Aplikace kyseliny hyaluronové napomáhá obnově, ochraně a regeneraci stěny močového měchýře, a tím výrazně přispívá k úlevě od bolesti a snižuje frekvenci nucení na močení.

Kyselina hyaluronová se podává do močového měchýře lékař pomocí tenkého katetru při běžné ambulantní návštěvě. Následně je potřeba, aby léčivo působilo v  močovém měchýři alespoň 30 až 40 minut. Čím déle, tím lépe. Pacient se po aplikaci může bez problémů pohybovat. Poté se přirozenou cestou (vymočením) látka dostane z těla ven. Pro dosažení co nejlepšího efektu je vhodné proceduru opakovat v týdenních intervalech, na začátku alespoň čtyřikrát. Četnost a vhodnost dalšího podání je u každého pacienta individuální, optimální užití Vám doporučí ošetřující lékař.

Cena za 1 aplikaci je 1 000 Kč. Indikace k léčbě chronického pánevního syndromu výplachy močového měchýře kyselinou hyaluronovou je podmíněna vstupním vyšetřením (2 500 Kč) v našem zdravotnickém zařízení, kdy podle celkového stavu pacienta a příčiny chronické pánevní bolesti posoudíme vhodnost k léčbě.

Máte-li zájem o vyšetření a léčbu v našem zdravotnickém zařízení, objednejte se v ordinačních hodinách na telefonním čísle 233 325 636.

​​Informační leták pro pacienta

bottom of page