top of page

PÁNEVNÍ BOLEST

MUŽI

Muži ve věku od 18 do 50 let přicházejí k lékaři a stěžují si na velice rozmanité obtíže v oblasti pánve s vyzařováním bolestí do dalších částí těla. Obtíže jsou velice pestré a svými příznaky mohou imitovat řadu nemocí. Výskyt onemocnění se pohybuje mezi 7-9 % mužské populace.

Chronický zánět prostaty (prostatitis, prostatitída) je vždy doprovázen klinickými projevy, jejichž mnohotvárnost způsobuje, že toto onemocnění často přestává být záležitostí čistě urologickou. V průběhu nemoci vystupují do popředí problémy neurologické, venerologické, gastroenterologické, sexuologické a sexuologicko-psychiatrické.

ŽENY

Chronická pánevní bolest u žen je definována jako necyklická bolest, která trvá déle než šest měsíců, je lokalizovaná do pánve či přední stěny břišní do výšky pupku, a je natolik závažná, že způsobuje pacientce funkční poruchu a vyžaduje lékařskou péči.

Původ chronické pánevní bolesti je dosud jen velmi málo objasněn. Přestože ve většině případů není jasná konkrétní příčina, existuje několik jiných diagnóz, které se na chronické pánevní bolesti podílejí, jako například endometrióza, syndrom dráždivého tračníku nebo intersticiální cystitída.

bottom of page