PŘÍZNAKY

Pestrost projevů nespecifického zánětu a dysfunkčních poruch s ním souvisejících je zřejmá. Jde se o různé kombinace několika hlavních příznaků.

VÝTOK

Výtok je jedním ze základních příznaků. Je různého charakteru od velmi bohatého, zřetelně hnisavého, žlutého přes řidší hnisavý až k úplně řídkému výtoku, který se objevuje jako malá ranní kapka v ústí močové trubice. Výtok se zvýšeným obsahem leukocytů je typický pro zánět. Tento výtok se vyskytuje v 80 % zánětů.

PORUCHY MOČENÍ

Strangurie, pocit neustálého lechtání nebo svědění v močové trubici, časté močení, prodloužené močení.

SEXUÁLNÍ PORUCHY

Erekce je bolestivá, často spontánní zvláště v noci, jindy je nedokonalá, chabá a prchavá, takže koitus není možný. Ejakulace může být rovněž porušena ve smyslu předčasné ejakulace, jejíž příčinou bývá nejčastěji předráždění erotogenních zón. Často si nemocní stěžují na palčivé pocity v močové trubici po ejakulaciKrev ve spermatu je charakteristická pro zánět váčků semenných. Poruchy erekce, včetně poklesu libida, jsou již většinou projevem porušené duševní rovnováhy nemocného.

NEUROPSYCHICKÉ PORUCHY

Neuropsychická stigmatizace nemocných s afekcemi v oblasti dolního urogenitálního systému je velmi častá, možno říci typická. Nemocný se stále pozoruje, má obavy o své zdraví a rodinný život, k souloži přistupuje s obavami. Každý neúspěšný pokus o koitus celý stav dále zhoršuje. Postupně tento stav může přejít do úplné psychogenní impotence.

ADRESA

Na Valech 4/289

Praha 6   160 00

ORDINAČNÍ DOBA

Pondělí - Čtvrtek 7:00 - 15:30

Pátek 7:00 - 13:00

Logo_androgeos_linka_bila.png
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube

© 2021 Androgeos, spol. s r.o.

Telefon 233 325 636